MDP na sprzątaniu Hermanowej

Sobota 13 kwietnia była bardzo pracowita dla naszych najmłodszych strażaków. W samo południe członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej zgromadzili się w dużej grupie przed remizą i wyruszyli z workami na śmieci porządkować naszą miejscowość.

Akcja porządkowania odbyła się dzięki współpracy z panią sołtys oraz przedstawicielami Rady Sołeckiej.
Grupa rozpoczęła porządkowanie pobocza i rowów od parkingu kościelnego w kierunku Przylasku, aż do Brodmirbbqbar.

Następnie grupa przeniosła się z porządkowaniem od sklepu pana Zbigniewa Kalandyka w kierunku Straszydla, przy drodze powiatowej, a zakończyła uporządkowaniem przystanku przy leśniczówce oraz poboczami w lesie w kierunku Nowego Borku. Tam zakończyliśmy nasze działania, a nagrodą za pracę było wspólne ognisko, podczas którego mogliśmy się posilić i nadrobić stracone kalorie.
Zebraliśmy około 40 worków śmieci które zalegały w pobliżu dróg.

Wszyscy uczestnicy akcji byli bardzo zaangażowani w te działania od tych najmłodszych po ośmioklasistów, ponieważ każdemu leży na sercu piękno naszej miejscowości, a ilość zebranych worków tylko świadczy o tym, że taka akcja była potrzebna.

Dziękujemy za obecność pani sołtys Genowefie Szawara, która również z wielkim zaangażowaniem zbierała śmieci, druhowi Januszowi Skoczylasowi za udostępnienie pojazdu i pomoc w zbiórce oraz druhowi Dominik Skoczylas, który zabezpieczał uczestników samochodem Volkswagen Transporter. Dziękujemy również przedstawicielom Gmina Tyczyn za odbiór zebranych śmieci.

Przy tej okazji apelujemy do naszych mieszkańców, a może przede wszystkim do przyjezdnych i przejeżdżających o wspólny szacunek i dbałość o naszą miejscowość i nasze środowisko.

Nie można nie wymienić ludzi zaangażowanych w porządkowanie Hermanowej, a byli to: Hubert PaśkoAdrian PrzybośKacper SkoczylasPatrycja KotowiczLena LeniartRadosław WojtowiczWeronika MakulskaNatalia BombaŁukasz GorlowskiWiktor SkoczylasDominik KotowiczAlan LeniartGrzegorz Rozmus
Julia WisniowskaAnia StachurskaAleksandra CisłoOliwia Pyra oraz Sławomir Wojtowicz, Janusz Skoczylas, Dominik Skoczylas i pani sołtys Genowefa Szawara.

Obraz może zawierać: 7 osób, ludzie stoją, buty, dziecko i na zewnątrz
Obraz może zawierać: 3 osoby, na zewnątrz
Obraz może zawierać: 1 osoba, spaceruje, drzewo, dziecko, buty, most, na zewnątrz i przyroda
Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, trawa, buty, na zewnątrz i przyroda