Droga Krzyżowa z Jarosławia

W piątek 9 marca po zakończeniu drogi krzyżowej w kościele parafialnym w Hermanowej, ks. proboszcz Wiesław Bednarz uroczyście posłał pątników, którzy wyruszyli na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Po posłaniu przez ks. proboszcza uczestnicy wyruszyli busami (m. in. samochód OSP Hermanowa Vw Transporter) do jarosławskiego Opactwa, gdzie o godz. 20 rozpoczęła się Msza św.rozpoczynająca Drogę Krzyżową.
Hasło tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej brzmiało: „Droga (pięknego) życia”. Z Jarosławia uczestnicy wyruszyli w 9 tras wiodących do: archikatedry w Przemyślu, Kalwarii Pacławskiej (2 trasy), Leżajska, Przeworska (2 trasy), Lubaczowa, Jarosławia (przez okoliczne wioski) i trasa licząca 59 km do Hermanowej. Ta trasa przebiegała przez następujące miejscowości: Maleniska – Cieszacin Wielki – Zarzecze -Kańczuga – Sietesz – Husów – Błędowa Tyczyńska – Chmielnik – Borek Stary – Nowy Borek. Uczestnicy trasę pokonywali w milczeniu zatrzymując się na poszczególnych stacjach. Tradycyjne rozważania Męki Pańskiej łączyli z ekstremalnym wysiłkiem fizycznym.
Z Jarosławia na trasę do Hermanowej wyruszyło 33 osoby, wśród których byli również członkowie naszej jednostki.
Część z nich wyruszyła krótszą trasą i dotarli do Hermanowej około godz. 5 nad ranem. Kolejne grupy dotarły około godziny 10. 
Tuż przed godziną 16 pod kościół w Hermanowej dotarła ostatnia grupa, gdzie była XIV stacja. Była to grupa osób z okolic Jarosławia, która wybrała trasę do Hermanowej. Mimo trudu, zmęczenia i pomyłki w trasie szczęśliwie dotarli do celu.